Tekst ilmunud ORISSAARE TEATAJA, detsember 2014

Aastalõpp on lähenemas ning see on aeg, mil teeme kokkuvõtteid möödunud kuude sündmustest ja töödest, mõtleme, mida oleks võinud teisiti või ka paremini teha, kes meie headest sõpradest ja lähedastest on meie tegemistes kaasa löönud, keda tänada mööduva aasta edukate ja ilusate hetkede eest.

OGSA ehk Orissaare Gümnaasiumi Sihtasutus on tänulik kõigile, kes pidasid vajalikuks toetada Sihtasutuse tööd, mille eesmärgiks on koguda vahendeid, mida siis suunata edasi neisse ettevõtmistesse, mis valla gümnaasiumile ja vallarahvale kasulikud ja vajalikud.

OGSA loomist toetas saalitäis Orissaare Gümnaasiumi 60-le aastapäevale kogunenud vilistlasi, õpetajaid ja vallarahvast. Selsamal päeval koguti kohaolnute poolt kokku ka rahaline alus fondi, mille asutajaks ametlikult on Orissaare vald ja Orissaare Gümnaasiumi vilistlaskogu. Aastapäeval kinnitati ka OGSA nõukogu koosseis, kuhu ameti poolest kuuluvad vallavanem ja Orissaare Gümnaasiumi direktor, samuti gümnaasiumi vilistlaskogu esindaja ja viis vilistlast. Täna on nendeks Vello Runthal, Marjana Prii, Anu Viljaste, Üllar Taniberg, Vambo Kaal, Tõnis Rihvk, Ants Riim ja Hannes Hanso. Hetkel on nõukogu otsusega juurde loodud veel üks liikme koht, kuhu ootame aktiivset vilistlast nooemate lendude esindajana. Kutsun siinkohal üles ettepanekuid tegema. Sihtasutuse juhatuse liikmena korraldab Silvi Teesalu OGSA paberimajandust. Kõik me teeme seda tööd vabatahtlikult, tasu saamata.

Aastate jooksul on fondi annetusi laekunud ümmarguselt 5000 eurot. Selle raha eest on OGSA nõukogu otsustusel jagatud enesetäiendamise stipendiume gümnaasiumi õpetajatele ja õpilastele; antud raha kooli parimate õpilaste kevadise ekskursiooni toetuseks; kaasa aidatud kooli juubeliürituste korraldamisele; üle antud meeneid mitmetel kooliüritustel ja ka spordihoones, toetatud Maasi tunnuslause konkurssi. OGSA initsiatiivil asutati mõned aastad tagasi stipendium õpetajale „Minu õpetaja“.  Seni on tunnustusstipendiumi saanud õpetajad Külli Rihvk, Jüri Link ja Ivo Maripuu, ning seda nende ettepanekute põhjal, mida on esitanud gümnaasiumi õpetajad, õpilased, hoolekogu, lastevanemad ja ka vallaelanikud.Loodame väga selle hea traditsiooniga jätkata, kuid seda vaid teie toel.

Iga stipendium ja muu ettevõtmine tähendab raha ning piskut kogudes saab seda kokku niipalju, et Sihtasutus võib toetusi välja anda. Meie eesmärgiks on, et iga kooli vilistlane või ka lapsevanem, kelle lapsed praegu koolis, annetaks sihtasutusele 10-30 eurot aastas. Kõige lihtsam on seda teha püsikorraldusega OGSA arvele. Pange või kroonikaupa kuus, ka see on märkimisväärne toetus.

Miks me seda küsime? Ja miks me Sihtasutusega üldse jändame?

Aga sellepärast, et me hoolime Orissaarest.

Sihtasutus saaks teie abiga palju ära teha sellist, mis muidu ühegi asutuse tööplaani ei saa ja mida me igaüks oma nurgas ka korda ajada ei suudaks. Me tahaksime hoopis rohkem ära teha, kuid selleks on meil seni rahalisi vahendeid nappinud.

Miks on just Gümnaasium sihtasutuse nimes? Aga sellepärast, et see on kool kus noored saavad oma esimese hariduse. Kooliga on seotud pea pooled valla elanikest – kes on siit hariduse saanud, et siis edasi oma teed minna; kes on siia kooli toonud lapsed; meie vallas elavad enamik kooli õpetajaid, koolitöötajaid ja ka neid, kes täna pensionipõlve peavad.  Kool on igas mõttes vallas keskne koht. Seepärast.

Mis puutub see valda? Sihtasutuse põhikirjas seisab valla arengu toetamine, mis tähendab, et heade ideede korral ja raha olemasolul oleks võimalik igale väljaspool gümnaasiumi olevale ettevõtmisele toetust anda.

Ja veel - sihtasutus ise ei korralda üritusi ega ka konkreetseid töid, ta kogub annetajate abiga vahendeid oma arvele, et neid siis edasi jagada heade tegude ja mõtete toeks.

Milleks plaanime praegu raha koguda? Meil kõigil on heameel teada, et gümnaasiumis on alanud remont, mida aastaid pikisilmi oodatud. Samas teame ka seda, et see suur töö võtab valla rahakoti üpris tühjaks, vaatamata väljastpoolt tulnud investeeringule, ja üsna mitmed vajalikud asjad jäävad tegemata.

Meil on mure kahe asja pärast. Kooli autuba, kuhu on kogutud kooli ajalugu puudutavad materjalid, on kinni pandud ning kogutud vara on hoiukarpides ja kastides. Gümnaasiumil on hea mõte teha ajaloo jaoks väljapanek vana koolimaja sammassaalis. Puuduvad selleks otstarbeks vajalikud vitriinid, hoiulaekad, jms., mida toetuseta kuidagi soetada ei saa. Teie annetus on siin väga oodatud, sest puudutab ju kooli ajalugu igaüht, kes Orissaares koolis käinud.

Teine soov on välja vahetada algklasside õpperuumide mööbel. Praegune on väga vana ja kehvas olukorras, nurgad katkised jne. Meile ei ole ükskõik, missugustes tingimustes meie kõige pisemad oma kooliteed alustavad. Maja saab uueks, kuid mööbli jaoks praegu raha ei jätku.

Kindlasti soovime jätkata „Meie õpetaja“ traditsiooni.

Kuhu raha üle kanda? Ootame teie annetusi järgmisele arveldusarvele –

Orissaare Gümnaasiumi Sihtasutus Swedbank   EE83 2200 2210 3343 7173

Tänud! Südantsoojendavat aastavahetust kõigile.

Silvi Teesalu, OGSA juhataja

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

/ Silvi Teesalu

5058699

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.