Sa oled siin: Avaleht
Reaal-loodus suund

 

• Lisakursused programmeerimises, füüsikas, keemias, bioloogias ja geograafias.
• Suunapõhine praktika ehk praktilised õppepäevad õppeaastate lõpus (Koigi raba külastus, Kübassaare poolsaar, Kuressaare Keskkonnahariduskeskuse külastus, ringreis Muhu saarel.)
• Põnevad projektid lisakursustel: keemias praktiline töö kitosaaniga – mis see on ja kuidas ta meie kehas käitub. Rakendusbioloogia mõiste selgitamine ja uurimine praktilise elu näitel.
• Saab omandada programmeerimise alusvõtted – hea baas tulevasele programmeerijale!
On kindlasti palju noori, kes mõeldes sõnapaarile „loodus-reaal" arvavad, et see tähendab traditsioonilist rasket matemaatikat, füüsikat ja keemiat. Orissaare Gümnaasiumi õpilased väidavad teisiti- reaalsuund laiendab silmaringi hoopis elulistemal teemadel, kui tavalistes koolitundides. Me ei veeda oma tunde valemitel põhinevaid ülesandeid lahendades. Me uurime põnevaid galaktikanähtusi, teeme pikaajalisi ja suure mahuga põnevaid keemiakatseid aga seda kõike elust enesest. Kõik õpetajad soovivad meid harida hoopis teisest küljest ja see on hea, kuna neid asju saame me ka tulevikus kasutada – need on teadmised, mis jäävad. Miks? Sest me oleme need kõik ise läbi teinud ja tänu sellele on nad ka meelde jäänud.
Loodus-reaalsuuna õpilased saavad valida ka paljude teiste valikkursuste hulgast endale sobivaimad: riigikaitse, soome keel, psühholoogia, robootika. Lisaks on Orissaare Spordihoones palju erinevaid treeningu võimalusi (Tai poks, aeroobika, võimlemine, kerge- ja raskejõustik).